перекладач

вторник, 20 декабря 2016 г.

Розробка уроку не конкурс "Учитель року 2017"

І (районний) тур  Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2017» у номінації «Початкова освіта»


Вчитель:  Ярмош Тетяна Петрівна
 Клас : 3-А
Урок: літературне читання
Тема:Місто твоїх друзів. «Бібліотека — затишний дім для зустрічі читача з книгою»  За матеріалами Національної бібліотеки України для дітей .
Мета:
Ø вдосконалювати вміння правильного свідомого читання;
Ø розширювати знання учнів про бібліотеку;збагачувати
 мовлення дітей бібліографічними термінами; 
Ø розвивати вміння орієнтуватися в структурі тексту;
Ø  уміння розповідати за малюнками; 
Ø виховувати інтерес до читання, до книги.
Ø  заохочення дітей до систематичного читання шляхом підвищення статусу читання, як заняття привабливого, корисного, успішного;
Ø  підвищення суспільного значення і ролі бібліотек в процесі соціальної адаптації і набуття  , культурної  компетентності дітей.
Обладнання: підручник О.Я. Савченко Літературне читання 3 клас Київ .«Освіта»2013, слайдова презентація до уроку ,наочний матеріал для роботи в групах : виставка казок народів світу, прислів’я про книгу , ілюстрації для оформлення титульної сторінки казок.
Тип уроку: урок  формування умінь і навичок

Хід    уроку
I .Організаційний момент
Добрий день діти!
Я надіюсь на плідну співпрацю.
 I I . Мотивація навчальної діяльності.
-Діти  пропоную вам відправитися у  віртуальну подорож!!!
Куди ми подорожуватимемо скажете після перегляду відеоролика.
-         Готові?                                                                                    СЛАЙД №1 
                                                       
Куди ми потрапили? ( до бібліотеки)
А ви відвідуєте  бібліотеки?Шкільні чи сільські ?
Так! Підтверждення служить ось це фото  де вся класна родина в бібліотеці                                
                                                                                                         
СЛАЙД№ 2  
Тож ви являєтесь -  читачами!                                                     
 СЛАЙД№ 3
 Ось і тема нашого уроку:  «Бібліотека – затишний дім для зустрічі читача з книгою»
А мета уроку: розширити ваші  знання  про бібліотеку, збагачувати
 мовлення  новими  термінами; заохочувати вас до систематичного читання.

III.Вивчення нового матеріалу
1. Опрацювання тексту "Бібліотека — затишний дім для зустрічі читача з книгою".                                                 
а). Робота над заголовком.
— Прочитайте заголовок тексту. З чим тут порівнюється бібліотека?
    (затишний дім)                                                                                    
б). Опрацювання першої частини тексту
 Читання частини вчителем.
-         Будь ласка  відкрийте читанку на с.42. Уважно слідкуйте за моїм читанням
— Що ви дізналися про походження слова "бібліотека"  
СЛАЙД№ 4                                                                                                                                                                                                               
в). Словникова робота                                                        
СЛАЙД№ 5                             
Читання стовпчиків слів «луною» за вчителем
Шифр                     абонемент
каталог                   книгозбірня
примірник              читальний зал
бібліотека               книжкова лікарня
бібліотекар             державна бібліотека
.
г)  Аналіз змісту оповідання з елементами вибіркового читання
v Знайдіть другий абзац тексту
— Що називається абонементом? Та з ким можна порадитися в бібліотеці? Прочитай вголос. Дякую                                                                                
СЛАЙД №6
v Знайдіть третій абзац тексту
Прочитайте мовчки   перше речення абзацу.
Так  для чого існує читальний зал?Прочитай                     
                                                                                                       
 СЛАЙД №7
v Знайдіть четвертий абзац тексту .
— Прочитайте  з чого складається каталог?Молодці.             
СЛАЙД№8  

-         В багатьох сучасних бібліотеках для зручності та швидкості пошуку потрібної літератури  ведеться електронний каталог        
     СЛАЙД№9                                                                            
2.Опрацювання другої частини тексту
А ви хочете дізнатися яка  найбільша дитяча бібліотека в нашій країні?
Послухайте будь ласка про неї розповідь                                                                          
Вчитель читає текст на с. 43 
  (СЛАЙД   відеоряд№10)

-         Де знаходиться найбільша  дитяча  бібліотека України? ( в м.Києві)

3.Робота в групах                                                     
    СЛАЙД  №11

Пропоную об’єднатися в групи та спробувати себе в ролі бібліотекарів , літераторів та дизайнерів
I. «Бібліотекарі»
Завдання:Створити виставку на тему: «Казки народів світу»
II. «Літератори»
Завдання:Відновити прислів’я
III. «Дизайнери»
Завдання:
Оформити палітурку книги до казок «Кривенька качечка» та «Кирило Кожум’яка ».
4.Презентація робіт
Молодці. Дякую за роботу. Тепер ці казочки можуть поповнити нашу виставку.

IV. Підсумок уроку

1.Рефлексія     
- Скажіть буль ласка чи сподобався вам урок?
З якими новими словами  сьогодні познайомились?
(абонемент, читальний зал, каталог, шифр)
Де  знаходиться найбільша  дитяча  бібліотека України? ( в місті Києві )
 Пам’ятайте  слова Василя  Сухомлинського  СЛАЙД№ 12   
Книга - це могутня зброя.
Розумна, натхненна.
 Книга нерідко вирішує долю людини.
 
2. Домашнє завдання

Ще раз перечитати текс на с.42-43
Завітатайте на сайт Національної бібліотеки України для дітей  Багато нового і корисного дізнаєтесь на сайті 
Та складіть розповідь про свою улюблену книгу.
А допоможуть вам ось ці слова
( Використовуючи слова книга цікава, мудра, пізнавальна, власна, бібліотечна, старовинна, сучасна, охайна, велика, весела, розкажіть про свою улюблену книгу.)

 Я хочу подякувати за урок .Маю надію що ви всі бережно відноситесь до своїх книжок і тому на згадку про нашу зустріч дарую вам закладини.
До побачення !!!

Самоаналіз
уроку  літературного читання
в 3-А класі

Урок: літературного читання було проведено по темі:
 «Бібліотека — затишний дім для зустрічі читача з книгою»  За матеріалами Національної бібліотеки України для дітей .
Під час проведення уроку реалізовувалась така
мета:
Ø вдосконалювати вміння правильного свідомого читання
Ø розширювати знання учнів про бібліотеку;збагачувати
 мовлення дітей бібліографічними термінами; 
Ø розвивати вміння орієнтуватися в структурі тексту;
Ø  уміння розповідати за малюнками; 
Ø виховувати інтерес до читання, до книги;
Ø  заохочувати дітей до систематичного читання шляхом підвищення статусу читання, як заняття привабливого, корисного, успішного;
Ø  підвищувати  суспільне значення і роль бібліотек в процесі соціальної адаптації і набуття  культурної  компетентності дітей.
Обладнання: підручник О.Я. Савченко Літературне читання 3 клас Київ .«Освіта»2013, слайдова презентація до уроку ,наочний матеріал для роботи в групах : виставка казок народів світу, прислів’я про книгу , ілюстрації для оформлення титульної сторінки казок.
Тип уроку: урок формування умінь і навичок.
      Для реалізації мети мною були застосовані такі педагогічні технології:
Особистісно-орієнтованого   навчання – було створено атмосферу зацікавленості кожної дитини до роботи.
Медіаосвітня технологія – урок супроводжувався презентацією в рамках якої діти були  учасниками віртуальної подорожі.
Технологія розвитку критичного мислення- розвивала здатність до критичного мислення та критичних суджень.
Інтерактивна технологія – учні в групах виконували  колективне завдання. 
   На уроці було застосовано такі форми роботи: фронтальна та групова.
     Методи роботи: словесні, наочні, практичні і конкретні : метод конкретної  ситуації, метод евристичних питань, метод емпатії, проблемний та пошуковий.
     Принципи навчання :доступність   та активність учнів.
      З метою мотивації навчальної діяльності я використовувала віртуальну подорож. Для створення комфортної атмосфери були показані фото  класної родини на екскурсії в бібліотеку.
       Новий матеріал вивчався в процесі співпраці вчителя та самостійної роботи учнів, яка мала творчо - пошуковий характер.
       Види роботи на уроці відповідали віковим особливостям учнів. Учні були не пасивними слухачами , а активними учасниками. Використання різних  видів  роботи сприяло зниженню втоми учнів в процесі роботи.  Використання  наочності та медіаосвітніх технологій дозволили не тільки доступно викласти новий матеріал але й закріпити його.
На уроці проводилась робота по формуванню соціальної компетентності, так як я працюю над науково методичною проблемою : «Формування соціальної  компетентності молодших школярів у процесі вивчення загальнонавчальних  дисциплін», в процесі уроку формувались такі  соціальні показники:
·      приймання соціальних правил і норм;
·      гнучко поводитися з партнерами по спілкуванню;
·      вміти вислуховувати , погоджуватися, домовлятися:
·      виявляти толерантність, емпатію, здатність співчувати.
       
    На етапі рефлексії з’ясувала  осмислення учнями того, що зроблено на уроці.
    Домашнє завдання було задане для розвитку творчості та асоціативного осмислення.

Комментариев нет:

Отправить комментарий